Final
Sat June 22
08:30
Champion
Garrick Porteous
6&5
1st Round
Wed June 19
1st Round winners will play in the lower half of the 2nd Round
Paul Kinnear,Formby
10:05
Paul Kinnear
Daniel Brown,Bedale
  3&2
 
Mathias Eggenberger,Switzerland
10:15
Ben Stow
Ben Stow,Rushmore
  5&4
 
Mario Galiano,Spain
10:25
Pep Angles
Pep Angles,Spain
  4&2
 
Matthew McAlpin,Royal Portrush
10:35
Riccardo Michelini
Riccardo Michelini,Italy
  2 Holes
 
Eamon Bradley,Mount Ellen
10:45
AJ McInerney
AJ McInerney,USA
  1 Hole
 
Geoff Drakeford,Australia
10:55
Shane McGlynn
Shane McGlynn,Carton House
  19th Hole
 
Nick Marsh,Huddersfield
11:05
Nick Marsh
Julien Brun,France
  4&2
 
Nathan Holman,Australia
11:15
Toby Crisp
Toby Crisp,Newmarket Links
  2&1
 

Upper Half

2nd Round
Wed June 19
3rd Round
Thu June 20
4th Round
Thu June 20
Quarter Final
Fri June 21
Semi Final
Fri June 21
Final
Sat June 22
             
Adrian Meronk, Poland
11:30
Adrian Meronk
    
Thomas Sorensen, Denmark
4&3     
 07:30
Renato Paratore
   
  3&2   
Renato Paratore, Italy
11:40
Renato Paratore
12:45   
Richard Bridges, Stackstown
4&3    
   
Renato Paratore
  
   19th Hole   
Haraldur Franklin Magnus, Iceland
11:50
Haraldur Franklin Magnus
08:15  
Michael Saunders, Dartford
2 Holes   
  07:40
Haraldur Franklin Magnus
  
  4&2   
Alexander Culverwell, Dunbar
12:00
Victor Lange
   
Victor Lange, South Africa
4&3    
    
Jim Liu
 
    3&2  
Brett Drewitt, Australia
12:10
Brett Drewitt
 13:00 
Niklas Moeller, Denmark
3&2   
  07:50
Kasper Estrup
 
  20th Hole  
Thomas Elissalde, France
12:20
Kasper Estrup
13:00  
Kasper Estrup, Denmark
2&1  
   
Jim Liu
 
   2 Holes  
Mads Soegaard, Denmark
12:30
Mads Soegaard
  
Nathan Kimsey, Woodhall Spa
19th Hole   
  08:00
Jim Liu
  
  2&1   
Benjamin Rusch, Switzerland
12:40
Jim Liu
   
Jim Liu, USA
4&2    
     
Garrick Porteous
     19th Hole
Scott Gibson, Southerness
12:50
Pontus Gad
   
Pontus Gad, Sweden
1 Hole    
  08:10
Tim Gornik
  
  5&4   
Robbie Van West, Netherlands
13:00
Tim Gornik
13:15  
Tim Gornik, Slovenia
5&4   
   
Neil Raymond
 
   7&6  
Neil Raymond, Corhampton
13:10
Neil Raymond
08:30 
Max Williams, Cuddington
20th Hole  
  08:20
Neil Raymond
 
  3&2  
Charlie Bull, Lake Nona
13:20
Adam Dunton
  
Adam Dunton, McDonald
2&1   
    
Garrick Porteous
 
    2&1  
Paul Dunne, Greystones
13:30
Paul Dunne
   
Ashton Turner, Kenwick Park
2&1    
  08:30
Garrick Porteous
  
  3&2   
Cormac Sharvin, Ardglass
13:40
Garrick Porteous
13:30  
Garrick Porteous, Bamburgh Castle
3&2   
   
Garrick Porteous
  
   3&2   
Jimmy Mullen, Royal North Devon
13:50
Jimmy Mullen
   
Daniel Wasteney, Lindrick
2 Holes    
  08:40
Aaron Kearney
   
  5&3    
Aaron Kearney, Castlerock
14:00
Aaron Kearney
    
Henry James, Kidderminster
4&2     

Lower Half

2nd Round
Wed June 19
3rd Round
Thu June 20
4th Round
Thu June 20
Quarter Final
Fri June 21
Semi Final
Fri June 21
Final
Sat June 22
             
Zander Lombard, South Africa
14:15
Zander Lombard
    
Tobias Nemecz, Austria
1 Hole     
 08:55
Ashley Chesters
   
  3&2   
Jack Hume, Naas
14:25
Ashley Chesters
14:00   
Ashley Chesters, Hawkstone Park
2&1    
   
Paul Barjon
  
   2 Holes   
Fraser McKenna, Balmore
14:35
Edward Richardson
08:45  
Edward Richardson, Rye
2&1   
  09:05
Paul Barjon
  
  19th Hole   
Paul Barjon, France
14:45
Paul Barjon
   
Oliver Carr, Heswall
3&1    
    
Toni Hakula
 
    4&3  
Callan O'Reilly, Australia
14:55
Grant Forrest
 13:30 
Grant Forrest, Craigielaw
2&1   
  09:15
Toni Hakula
 
  2 Holes  
Niclas Carlsson, Sweden
15:05
Toni Hakula
14:15  
Toni Hakula, Finland
1 Hole  
   
Toni Hakula
 
   3&2  
Tyler Hogarty, Rodway Hill
15:15
Tyler Hogarty
  
Nicolai Kristensen, Denmark
4&3   
  09:25
Tom Berry
  
  5&4   
Graeme Robertson, Glenbervie
15:25
Tom Berry
   
Tom Berry, Wentworth
4&2    
     
Toni Hakula
     4&2
Cameron Smith, Australia
15:35
Paul Kinnear
   
Paul Kinnear, Formby
4&2    
  09:35
Max Orrin
  
  3&2   
Max Orrin, North Foreland
15:45
Max Orrin
14:30  
Ben Stow, Rushmore
4&3   
   
Max Orrin
 
   3&1  
Jordan Zunic, Australia
15:55
Jordan Zunic
09:00 
Pep Angles, Spain
2 Holes  
  09:45
Jordan Zunic
 
  2&1  
Richard James, Aberystwyth
16:05
Richard James
  
Riccardo Michelini, Italy
2&1   
    
Max Orrin
 
    4&3  
Clement Sordet, France
16:15
AJ McInerney
   
AJ McInerney, USA
19th Hole    
  09:55
Callum Shinkwin
  
  2&1   
Callum Shinkwin, Moor Park
16:25
Callum Shinkwin
14:45  
Shane McGlynn, Carton House
4&2   
   
Nick Marsh
  
   1 Hole   
Julian Taylor, York
16:35
Nick Marsh
   
Nick Marsh, Huddersfield
7&6    
  10:05
Nick Marsh
   
  1 Hole    
Craig Hinton, Oxfordshire
16:45
Toby Crisp
    
Toby Crisp, Newmarket Links
2&1