Final
Sun August 18
08:30
Champion
Ewen Ferguson
10&9
1st Round
Thu August 15
1st Round winners will play in the lower half of the 2nd Round
Alexander Wilson,Renaissance
07:25
Jordan Wrisdale
Jordan Wrisdale,Boston
  1 Hole
 
Keanu Jahns,Germany
07:35
Benjamin Kinsley
Benjamin Kinsley,St Andrews
  2&1
 
Jake Whelan,Newlands
07:45
Otto Mand
Otto Mand,Llanwern
  1 Hole
 
Jack Merry,Birstall
07:55
Oskar Bergqvist
Oskar Bergqvist,Sweden
  4&2
 
Matthieu Caron,France
08:05
Lorenzo Scalise
Lorenzo Scalise,Italy
  3&2
 
Jack Davidson,Llanwern
08:15
Adam Chapman
Adam Chapman,Windermere
  2 Holes
 

Upper Half

2nd Round
Thu August 15
3rd Round
Fri August 16
4th Round
Fri August 16
Quarter Final
Sat August 17
Semi Final
Sat August 17
Final
Sun August 18
             
Jack Hermeston, City of Newcastle
08:30
Jack Hermeston
    
Corey Sheppard, High Post
3&2     
 07:30
Paul Elissalde
   
  2&1   
Jake Storey, Alnmouth
08:40
Paul Elissalde
13:10   
Paul Elissalde, France
4&3    
   
Paul Elissalde
  
   3&2   
Connor Syme, Dumfries & County
08:50
Connor Syme
08:00  
Giacomo Garbin, Italy
1 Hole   
  07:39
Mario Galiano
  
  5&3   
Mario Galiano, Spain
09:00
Mario Galiano
   
Robin Goger, Austria
5&3    
    
Paul Elissalde
 
    4&3  
Ashton Turner, Kenwick Park
09:10
Ashton Turner
 13:00 
Severin Soller, Germany
1 Hole   
  07:48
Josh Hilleard
 
  1 Hole  
Josh Hilleard, Farrington
09:20
Josh Hilleard
13:20  
Tom Sloman, Taunton & Pickeridge
1 Hole  
   
Aurian Capart
 
   19th Hole  
Jeremy Gandon, France
09:30
Jeremy Gandon
  
Lewis George, Delamere Forest
4&3   
  07:57
Aurian Capart
  
  4&3   
Matthew Wells, Saunton
09:40
Aurian Capart
   
Aurian Capart, Belgium
4&3    
     
Michael Hirmer
     1 Hole
Jonathan Thomson, Lindrick
09:55
Ben Robinson
   
Ben Robinson, The Vale
4&3    
  08:06
Ben Robinson
  
  19th Hole   
Harry Hall, West Cornwall
10:05
Harry Hall
13:30  
Ben Brewster, Bawtry
6&5   
   
Ben Robinson
 
   1 Hole  
Hurly Long, Germany
10:15
Hurly Long
08:15 
Alexander Herrmann, Germany
5&3  
  08:15
Hurly Long
 
  3&2  
Paul McBride, The Island
10:25
Paul McBride
  
Joao Girao, Portugal
5&4   
    
Michael Hirmer
 
    19th Hole  
Dominic Foos, Germany
10:35
Dominic Foos
   
Edgar Catherine, France
19th Hole    
  08:24
Dominic Foos
  
  2&1   
Harry Ellis, Meon Valley
10:45
Harry Ellis
13:40  
Jamie Dick, Forest Hills
2&1   
   
Michael Hirmer
  
   2&1   
Cameron Long, Drayton Park
10:55
Michael Hirmer
   
Michael Hirmer, Germany
2 Holes    
  08:33
Michael Hirmer
   
  1 Hole    
Hampus Nilsson, Sweden
11:05
Hampus Nilsson
    
Federico Zuckermann, Italy
2&1     

Lower Half

2nd Round
Thu August 15
3rd Round
Fri August 16
4th Round
Fri August 16
Quarter Final
Sat August 17
Semi Final
Sat August 17
Final
Sun August 18
             
Renato Paratore, Italy
11:20
Renato Paratore
    
Alan De Bondt, Belgium
7&6     
 08:47
Renato Paratore
   
  3&2   
Rhys Thompson, Boldon
11:30
Alister Balcombe
14:00   
Alister Balcombe, Clevedon
5&3    
   
Ewen Ferguson
  
   19th Hole   
Billy Spooner, Boston
11:40
Ewen Ferguson
08:30  
Ewen Ferguson, Bearsden
3&2   
  08:56
Ewen Ferguson
  
  1 Hole   
Haydn McCullen, Delamere Forest
11:50
Jack Singh Brar
   
Jack Singh Brar, Brokenhurst Manor
2&1    
    
Ewen Ferguson
 
    2&1  
Oliver Farrell, Evesham
12:00
Oliver Farrell
 13:15 
Thomas Le Berre, France
1 Hole   
  09:05
Ivan Cantero
 
  1 Hole  
Ivan Cantero, Spain
12:10
Ivan Cantero
14:10  
Klaus Ganter, Spain
2 Holes  
   
Ivan Cantero
 
   4&3  
Carlos Leandro, Spain
12:20
Romain Langasque
  
Romain Langasque, France
3&1   
  09:14
Romain Langasque
  
  3&2   
Samuel Wilkinson, Fulford
12:30
Samuel Wilkinson
   
Nick Ward, Brocket Hall
2 Holes    
     
Ewen Ferguson
     4&3
Vitor Lopes, Portugal
12:45
Adam Fisher
   
Adam Fisher, Newmachar
3&2    
  09:23
Adam Fisher
  
  2&1   
Gareth Lappin, Belvoir Park
12:55
Robin Dawson
14:20  
Robin Dawson, Faithlegg
19th Hole   
   
Bradley Moore
 
   4&3  
Bradley Moore, Kedleston Park
13:05
Bradley Moore
08:45 
Jordan Wrisdale, Boston
5&4  
  09:32
Bradley Moore
 
  3&2  
Ben Amor, Marlborough
13:15
Ben Amor
  
Benjamin Kinsley, St Andrews
3&1   
    
Bradley Moore
 
    21st Hole  
Bobby Keeble, Crowlands Heath
13:25
Bobby Keeble
   
Otto Mand, Llanwern
6&5    
  09:41
Bobby Keeble
  
  1 Hole   
Manuel Elvira, Spain
13:35
Manuel Elvira
14:30  
Oskar Bergqvist, Sweden
1 Hole   
   
Bobby Keeble
  
   4&3   
Marco Penge, Worthing
13:45
Marco Penge
   
Lorenzo Scalise, Italy
6&4    
  09:50
Adam Chapman
   
  1 Hole    
Robert Burlison, Oxley Park
13:55
Adam Chapman
    
Adam Chapman, Windermere
2&1